Команда «Баби Єльки» створила дитячий пісенник, до якого увійшли твори, записані під час експедицій Кіровоградщиною

28 автентичних народних творів, серед яких колискові, забавлянки, веснянки, купальські пісні, а також щедрівки, колядки і посівальні, записані від старожилів, тепер стануть доступними для наймолодших кропивничан.

У пісеннику вміщені тексти до пісень, нотні партії та словесні описи ігор.

Упорядницею пісенника стала фольклористка Світлана Буланова, науковим консультантом та автором нотної транскрипції — Людмила Єфремова. Нотну розшифровку до танцю «Зайчик» зробив відомий композитор Максим Величко, консультанткою з традиційної хореографії стала Наталя Ковальчук.

Проілюстрували збірник унікальними зображеннями з вишивок Марії Літвінчук із села Червінське Голованівського району (фото вишивок під час експедиції зробила відома фотографиня та художниця Мирослава Липа).

Наклад пісенника — 300 примірників, він увійде до «Скриньки «Баби Єльки», яку восени отримають освітні заклади Кропивницької громади у межах ініціативи, підтриманої Міжнародним фондом «Відродження» та агенцією з розвитку «Хліб для світу».

Автори ідеї «Скриньки» очікують, що пісенник стане корисним помічником для вихователів дитсадків, вчителів музики та педагогів, які прагнуть використовувати місцевий матеріал для вивчення українських традиції та фольклору.

«Вважаємо, що вивчення місцевих пісень зміцнить нашу українську ідентичність, у майбутньому допоможе маленьким українцям стати великими українцями, пишатися своєю культурною спадщиною та розрізняти, де своє, а де чуже. Мріємо, що колись вивчену в садочку колядку чи щедрівку наші діти заспівають своїм нащадкам, а ті – своїм. І місія «Баби Єльки» буде виконана», — коментує голова ГО «Баба Єлька» Інна Тільнова.

Першим враженням від пісенника поділилась і Ольга Немікіна — музичний педагог і психолог із садочка «Гніздечко», яка працює з найменшими вихованцями, дітками віком від півтора до трьох років.

У своїй роботі раніше вона використовувала освітню програму «Дитина», яка допомагала гармонійно розвивати малюків через творчість, гру та музику.

За словами Ольги, у межах цієї програми з дітьми вивчала короткі приспівки та прості музичні вправи. Вона відзначає, що попри малий вік її вихованці з цікавістю вивчають пісенний матеріал, та намагаються наслідувати почуті звуки й ритми.

Педагогиня підкреслює важливість доступності якісного музичного матеріалу, який допоможе зацікавити дітей та зробити заняття пізнавальними.

Вона каже, що з нетерпінням чекає на новий пісенник, який не лише доповнить наявну освітню програму, а й дозволить виховувати у дітей любов до рідного краю через знайомство з пісенною культурою Кіровоградщини.

«Я дуже вдячна за будь-який новий матеріал, особливо якщо він матиме локальний зв’язок із нашим регіоном», — резюмує Ольга.

Пісенник підготовлений за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та агенції «Хліб для світу» в рамках спільної ініціативи «Лабораторія стійкості». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» чи агенції «Хліб для світу»

Previous
Previous

Згуртованість як ресурс стійкості: результати круглого столу Лабораторії Стійкості

Next
Next

Автентичні писанки Кропивниччини: «Баба Єлька» випустила набір листівок