Відповіді на найпоширеніші запитання про "Лабораторію стійкості"

Нещодавно ми розпочали нашу нову програму — «Лабораторії стійкості», яку підготували у партнерстві та за фінансової підтримки міжнародної протестантської агенції розвитку та допомоги у Німеччині “Хліб для світу” (Brot für die Welt). Програма вже розпочалася, і сьогодні ми підготували відповіді на найпоширеніші питання щодо неї.

Хто наші партнери: Благодійна фундація й агенція з розвитку «Хліб для світу»?

«Хліб для світу» — благодійна фундація, що була заснована німецькою протестантською церквою. Зараз вона працює в 90 країн світу, підтримуючи місцеві організації, які працюють на покращення якості життя людей. Ще з 1995-го року «Хліб для світу» працює з українськими релігійними організаціями, а з 2014-го почали співпрацювати з українськими громадськими організаціями, що надають різноманітну допомогу постраждалим від війни. Сьогодні «Хліб для світу» також співпрацює з іноземними організаціями, що надають допомогу українцям, які вимушено переїхали у нові громади або шукають тимчасового захисту за кордоном.

Якою є мета програми «Лабораторія Стійкості»?

Метою програми є забезпечення дієвих локальних організацій громадянського суспільства ресурсами та простором для обміну досвідом і взаємного посилення. Якщо дієві локальні організації громадянського суспільства матимуть ресурси та інструменти участі, а також матимуть простір для обміну досвідом та взаємопосилення, то українські громади будуть більш стійкими, згуртованими, одержать більше економічних можливостей та безпеки для людей, а використання їх досвіду та напрацьованих моделей допомагатиме іншим.Тобто, основна мета програми — посилення та відновлення організацій громадянського суспільства, а через них — відновлення громад.

Що являє собою програма?

Ця програма — сукупність інструментів допомоги та підтримки організацій. Це і безпосередня фінансова підтримка, і забезпечення обміну досвідом, мережування, створення майданчиків та можливостей для розвитку та зростання. Вона включає  навчальну програму, орієнтовану на потреби організацій–учасників. І пропонує можливості для створення та апробації нових інструменті та підходів до роботи. Лабораторія – це також простір взаємодії організації з громадою та пошуку нових підходів до результативної співпраці.

Ми також хочемо, щоб практики з Лабораторії були помітні на національному рівні. Саме тому заплановані національні конференції, де організації-учасниці програми представлять результати своєї роботи.

Що таке стійкість і що таке програми стійкості та відновлення?

У нашому розумінні стійкість команди – це здатність розвиватися, набувати нові вміння, будувати партнерства, визначати ризики, вміння адаптуватися до умов та знаходити можливості для зростання. 

Для нас важливою є вкоріненість організацій у громади. Для нас важливо, аби організації, які будуть учасниками Лабораторії, стали точкою опори та точкою змін для громади, спільно з громадою та місцевою владою напрацювали локальні плани стійкості та людиноцентричного відновлення.

Фонд очікує, що організації-учасники Лабораторії у своїх громадах сформулюють стратегічний документ, який стане точкою розвитку громади та буде впроваджуватися для зміцнення стійкості. Документ може бути планом або програмою, що чітко визначає точки стійкості та вирішує конкретні потреби громади.

На що розрахований інституційний грант?

Лабораторія не є програмою інституційного розвитку організацій в чистому вигляді, а метою програми не є надати грантові кошти. Проте вони є її частиною та інструментом, що дозволить організаціям краще розвиватись та нарощувати свій вплив. Ці кошти мають стати інвестицією у розвиток організації, зміцнення її стійкості. Розмір інституційного гранту складатиме до 2 млн гривень.

Як  формується навчальна програма та менторський супровід? 

Кожна організація-учасниця програми отримає досвідченого ментора, який вже має досвід управління громадською організацією. Ментори є запрошеними експертами, а не членами команди Фонду. Цей ментор або менторка буде з організацією протягом всієї програми. Ментори розпочнуть роботу з відібраними учасниками вже у серпні, допомагатимуть знаходити точки змін у громадах та громадських організаціях. Вони будуть спілкуватися з вами в режимі онлайн та офлайн консультації, аби відстежувати прогрес вашої організації та громади, з якою ви працюєте. 

Додатково з командами працюватимуть чотири тематичні ментори – з фінансового менеджменту для громадських організацій, з правового та юридичного супроводу, з комунікацій та, власне, зі стійкості та відновлення.

Навчальні програми ми будемо формувати тоді, коли відберемо всі команди-учасниці Лабораторії стійкості і проаналізуємо їх потреби. До цих навчальних програм ми будемо просити залучатися всіх зацікавлених членів команди організації і разом будемо дивитися, як це працює, наскільки ефективними є ці навчання. 

Previous
Previous

Сильні разом. Фонд «Відродження» презентував програму «Лабораторії стійкості»

Next
Next

Лабораторія стійкості вже почалася. Що тепер чекає учасників?